info@tennischampion.cz - Novinka: Rozšiřujeme náš redaktorský tým. Máte zájem? Napište nám!
Logo Tenischampion.cz - tenisový portál

Allertová, Smítková a Zarytská vyhrály v Praze své první letošní zápasy na antuce

Přidal Daniel Baroš    29. 04. 2017    Domácí     

Allertová, Smítková a Zarytská vyhrály v Praze své první letošní zápasy na antuce
nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stavkovanie, bet, dobry tip

Dnešním dnem odstartovala kvalifikace na největší tenisový turnaj na území České republiky. Jak si zatím Češky vedou?


Do kvalifikace na turnaj J&T Banka Prague Open je nahlášeno celkově sedm českých tenistek. Jako první se na domácím kurtu objevila Tereza Smítková. S rodačkou z Hradce Králové se opravdu los nijak nemazlil. V prvním kole kvalifikace na ni čekala bývalá 38. hráčka světa Heather Watsonová, kterou porazila až po víc jak dvou hodinách ve třech setech poměrem 7-6(3), 1-6, 7-5. Dnešní výhrou ji vrátila tři roky starou porážku z Montrealu. O postup do závěrečného kola kvalifikační části si zahraje s Ruskou Natalií Vikhlyantsevou.

Druhý zápas s českou krví nabídl dokonce ryze český souboj mezi dvěma mladými tenistkami. Po necelém roce spolu opět poměřily síly 19-letá Anastasia Zarytská s o rok mladší Monikou Klinarovou. Ani toto utkání se neobešlo bez tří setů, kdy se z vítězství znovu radovala zkušenější Zarytská, která vyhrála po otočce 3-6, 6-1, 6-4. Nejmladší česká kvalifikantka vyzve v příštím kole buď Slovenku Viktorii Kužmovou, nebo Kolumbijku Marianu Duque-Marinovou.

Zatím nejstarší českou hráčkou, která má za sebou svůj úvodní kvalifikační zápas je Denisa Allertová. Ta dnes čelila Bulharce Isabelle Shinikové nad kterou bez problémů zvítězila po setech 6-4, 6-1. Zítra na ni čeká Ruska Anna Kalinskaya.

Na kurtech se ještě dnes z českých hráček ukážou Lucie Hradecká a Tereza Martincová.


Zdroj: vlastní
Foto: Tatiana | CC BY-SA