info@tennischampion.cz - Novinka: Rozšiřujeme náš redaktorský tým. Máte zájem? Napište nám!
Logo Tenischampion.cz - tenisový portál

Australian Open 2017: Vítězové a poražení!

Přidal Tenisový šampion    30. 01. 2017    Zahraniční     

Australian Open 2017: Vítězové a poražení!
nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stavkovanie, bet, dobry tip

Další ročník prvního grandslamového turnaje sezony je u konce a nyní se za ním můžeme ohlédnout. Kdo uspěl či neuspěl ve slunné Melbourne na Australian Open 2017?


Světová jednička Angelique Kerberová dokralovala

Německá tenistka po převzetí tenisového trůnu po Sereně Williamsové rozhodně na tenisových dvorcích nekraluje. Výsledkově se jí moc nedaří a na dvou úvodních turnajích v Brisbane a Sydney vypadla velmi brzy. Na grandslamovém turnaji v Austrálii došla pouze do osmifinále a neobhájila další body a o svůj tenisový trůn přišla.

Skvělé sestry Williamsovy

Serena a Venus letos opanovaly Melbourne a potvrdily, že i přes vyšší tenisový věk mají na to, aby pokračovaly na okruhu minimálně dalších pár roků pokud to zdraví povolí. Obě prošly až do finále, kde vyhrála nakonec Serena Williamsová. Získala svůj 23. grandslamový titul a zpět také pozici světové jedničky, kterou jí předtím vyfoukla Angelique Kerberová.

Pozor, servíruje Karolína Plíšková

Česká tenistka v lednu zažila svůj nejlepší kariérní start na okruhu. Pod novým koučem Davidem Kotyzou dobyla Brisbane a na Australian Open dvakrát vylepšila své maximum a aktuálně je v žebříčku WTA na třetím místě. Velkou zbraní české jedničky je bezesporu skvělý servis.

Překvapivý konec Srba

Nedávné světové jedničce Novaku Djokovičovi se v poslední době ideálně nedaří. Po skvělém turnaji v Dauhá přišlo šokující vypadnutí již v druhém kole na Australian Open proti Istominovi. Na konci loňské sezony se navíc rozešel po pár letech se svým superkoučem Borisem Beckerem.

Mistrovský tah Rogera Federera

Švýcarský tenista se rozhodl na loňském Wimbledonu předčasně ukončit sezonu a to se mu velmi vyplatilo. Při svém návratu na okruh ATP World Tour získal po dlouhém čekání svůj osmnáctý grandslamový titul a fanoušci jásají.

Grandslamový titul mu unikl mezi prsty

Španěl Rafael Nadal rovněž předčasně ukončil sezonu na začátku listopadu a přišel o prestižní Turnaj mistrů. Na začátku nové sezony předvání skvělé výsledky. Na Australian Open dvakrát ve finále dotáhl Federera. V patém setu nakonec prohrál. I přesto je velkým vítězem.

Nejde-li dvouhra, debl to jistí

České tenistce Lucii Šafářové se po zdravotních problémech v loňské sezoně vůbec nedařilo v singlové části. Jiné to bylo ovšem ve čtyřhře, kde se svou parťačkou Bethanií Mattek-Sandsovou zažívaly a zažívají skvělé výsledky. Letos ovládly čtyřhu na Australian Open a drží post světové jedničky a dvojky. Pomyslná chemie mezi nimi funguje jak na kurtu tak mimo kurt a přináší to své ovoce.

Věk je pouze číslo

Český tenista Radek Štěpánek se v osmatřiceti letech kvalifikoval na Australian Open a svou lví odvahou a bojovností dokáže potrápit většinu hráčů na okruhu. Velkým motorem či motivací jsou pro Radka fanoušci a chce hrát tenis na okruhu co nejdýl to půjde.

Zdroj: vlastní
Foto: Tourism Victoria | CC BY