info@tennischampion.cz - Novinka: Rozšiřujeme náš redaktorský tým. Máte zájem? Napište nám!
Logo Tenischampion.cz - tenisový portál

Konec tenisových kariér! Koho už neuvidíme na okruzích v roce 2020?

Přidal Tenisový šampion    1. 12. 2019    Zajímavosti     

Konec tenisových kariér! Koho už neuvidíme na okruzích v roce 2020?
nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stavkovanie, bet, dobry tip

Nová tenisová sezona se blíží! Už za necelý měsíc se tenisté a tenistky zase rozletí či rozjedou po celém světě sbírat body, trofeje a odměny na turnajích. Ne všichni ale budou pokračovat.


Každý začátek má taky konec. Profesionální tenis se na okruzích nedá hrát věčně. Tak jako u většiny vrcholových sportovců různých sportovních odvětví se postupem času i u tenisu ozve především zdraví, díky kterému musí někteří hráči či hráčky kariéru ukončit. Kdo letos pomyslně pověsil tenisovou raketu na hřebík?

Už v květnu se rozloučila s tenisovou kariérou česká tenistka Lucie Šafářová na grandslamovém turnaji Roland Garros v Paříži.  Před domácími fanoušky to učinila také o měsíc dříve na WTA turnaji v Praze.

Hraní tenisu na profesionální úrovni musela ukončit také talentovaná česká tenistka Barbora Štefková. Ta v listopadu oznámila, že musela ukončit svou profesionální tenisovou kariéru z důvodu návratu reaktivní artritidy a s ní spojené bolesti obou zápěstí.

S mužským okruhem ATP Tour se rozloučil Tomáš Berdych. Dlouhodobá česká jednička měla delší dobu zdravotní problémy, které limitovaly hru Berdycha. S tenisem se rozloučil s několika dalšími hráči na Turnaji mistrů v Londýně.

Také Slovensko přišlo o jednu velmi úspěšnou tenistku. Dominika Cibulková odehrála poslední zápas rovněž jako Lucie Šafářová na druhém grandslamovém turnaji sezony v Paříži.

S hraním tenisu skončil také ze zahraničních hráčů David Ferrer, Marcin Matkowski, Victor Estrella Burgos, Marcos BaghdatisNicolas AlmagroJanko Tipsarevič a další.Zdroj: vlastní
Foto: Tatiana | CC BY-SA