info@tennischampion.cz - Novinka: Rozšiřujeme náš redaktorský tým. Máte zájem? Napište nám!
Logo Tenischampion.cz - tenisový portál

Kontaová vyhrála turnaj v Sydney

Přidal Lukáš Baštýř    13. 01. 2017    Zahraniční

nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stavkovanie, bet, dobry tip

Britská tenistka Johanna Kontaová získala titul na turnaji kategorie WTA Premier, když ve finále porazila Agniezsku Radwanskou 6:4, 6:2.

Ve finálovém zápase ale favoritkou rozhodně nebyla. Světová desítka ovšem ukázala, že v minulém roce právem získala od WTA ocenění za nejpřekvapivější vzestup v roku 2016.

Do finále s Polkou Radwanskou sice vstupovala s negativní bilancí 0-2, ale to nebylo na kurtu vůbec znát. Od začátku utkání byla lepší a aktivnější hráčkou, což přineslo své ovoce a první set vyhrála 6:4.

Ve druhém setu na své hře nepolevila, Polce dvakrát za sebou dokázala sebrat servis a dostala se do luxusního náskoku 4:0. Ten bez výraznějších problémů dokázala dopodávat a raduje se tak z druhého titulu na turnajích WTA Tour.

Skvělý začátek roku, kdy hrála finále v Šen-čenu a získala titul v Sydney ji posunul na deváté místo v žebříčku WTA.

Zdroj: vlastní