info@tennischampion.cz - Novinka: Rozšiřujeme náš redaktorský tým. Máte zájem? Napište nám!
Logo Tenischampion.cz - tenisový portál

Kvitová získala další titul ze Sydney! Ve finále zdolala Bartyovou

Přidal Pavel Laurenčík    12. 01. 2019    Domácí

Česká tenistka Petra Kvitová podruhé vyhrála tenisový turnaj Sydney International! Původně na turnaji startovat ani neměla. Nakonec ale obdržela od pořadatelů divokou kartu, kterou zúročila naprosto skvěle!

Petra Kvitová si po celý týden prošla řadou odložených zápasů, které se dohrávaly až pozdě večer. Postupně vyřadila z turnaje Sydney International 2019 Sabalenkovou, Hsieh, Kerberovou, Sasnovičovou a dnes ve finále domácí tenistku Bartyovou.

Češka do prvního setu finálového duelu nevstoupila vůbec dobře a ztratila třikrát výhodu podání. Za necelou půlhodinu tak prohrála s australskou hráčkou 1:6.

Ve druhém setu se Kvitová výrazně zlepšila. Během něj totiž nenabídla soupeřce ani jeden brejkbol a naopak v jedenácté hře využila hned první šanci obrat soupeřku o gem. Ten nakonec potvrdila a vyhrála 7:5.

V rozhodujícím třetím setu česká tenistka prohrála už 0:3, přesto zabojovala a dokázala srovnat s Bartyovou krok. Nakonec musel rozhodnout až tiebreak, který byl v úvodu velmi vyrovnaný. Kvitová ovšem dokázala k závěru sebrat dvakrát za sebou servis australské tenistky Ashleigh Bartyové a poté dopodávala k vítězství 7:6.

Česká tenistka získala na okruhu WTA již 26. titul z celkových 33 finálových účastí.

Zdroj: vlastní