info@tennischampion.cz - Novinka: Rozšiřujeme náš redaktorský tým. Máte zájem? Napište nám!
Logo Tenischampion.cz - tenisový portál

Nepomohlo ani patnáct es! Serena Williamsová vyřadila Kristýnu Plíškovou

Přidal Pavel Laurenčík    29. 05. 2018    Domácí

Velmi dobrý výkon podala na Roland Garros česká tenistka Kristýna Plíšková proti Sereně Williamsové. Zápas ale nakonec prohrála ve dvou setech 6:7 a 4:6.

Trojnásobná pařížská šampionka Serena Williamsová vstupovala do zápasu jako papírová favoritka, přesto se s českou tenistkou dost natrápila. Ta jí dokonce zasypala patnácti esy.

První set byl velmi vyrovnaný, když žádná z tenistek neztratila ani set. Rozhodnout tak musel až zkrácený tiebreak. Ten ovládla zkušená americká tenistka 7:4.

V druhém setu už tak jisté hráčky na podání nebyly. Došlo celkem k pěti brejkům, nechybělo moc a mohlo jich být ještě více. Nakonec vyhrála Serena Williamsová nad Kristýnou Plíškovou i set druhý. Po hodině a čtyřicetipěti minutách se mohla radovat z postupu do druhého kola v němž se utká s Ashleigh Bartyovou.

Zdroj: vlastní