info@tennischampion.cz - Novinka: Rozšiřujeme náš redaktorský tým. Máte zájem? Napište nám!
Logo Tenischampion.cz - tenisový portál

Siniaková i Hradecká končí v Tchaj-peji v osmifinále

Přidal Daniel Baroš    2. 02. 2017    Domácí

nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stavkovanie, bet, dobry tip

České barvy se po dnešním neúspěchu Siniakové i Hradecké na turnaji v Tchaj-pej pomalu, ale jistě vytrácí. Poslední českou nadějí ve dvouhře tak zůstává Šafářová.

Čtvrtý hrací den na turnaji TAIWAN OPEN odstartoval duelem mezi Kateřinou Siniakovou a Číňankou Shuai Pengovou. České tenistka si nevedla na začátku utkání vůbec špatně, když si ihned v úvodním gamu vyšlápla na soupeřčino podání a ujala se brzkého vedení 1-0. Následující vývoj prvního setu nepotěšil žádného českého fanouška, jelikož Siniaková prohrála pět her v řadě a přišla o první sadu poměrem 1-6. Ve druhém dějství se více dařilo Pengové, která nepřipustila Češku k žádnému náskoku jednoho brejku. Číňance se podařilo v pátém a sedmém gamu prolomit podání české hráčky, čímž si zajistila vedení 5-2. Siniaková ještě neztrácela naději a v osmé hře se ji podařilo oddálit možný konec, když rovnou čistou hrou připravila Pengovou o servis. To ji ovšem nijak výrazně nepomohlo, jelikož v dalším gamu připustila soupeřku k prvnímu mečbolu. První ještě dokázala odvrátit, ale poté co se dostala Pengová k druhému mečbolu, tak ten nenechala chladným a uzavřela druhou sadu poměrem 6-3.

Druhá česká aktérka Lucie Hradecka se postavila nasazené jedničce Elině Svitolinové. O výsledku první sady rozhodl až desátý gam ve kterém přišla po shodě Hradecká o podání a Svitolinová získala set poměrem 6-4. Ve druhém setu vedly obě hráčky až do jedenáctého gamu vyrovnané utkání. Osudným se stala pro českou tenistku až dvanáctá hra ve které uhrála jediný fiveteen a favorizovaná Svitolinová zvítězila 7-5.

Na turnaji ještě ani jedna definitivně nekončí, jelikož postoupily v deblu do dalšího kola. O čtvrtfinále svedou souboj s nenasazeným párem, Tchajwankou Chin Wei Chan a Američankou Nicole Melichar.

Do čtvrtfinále dvouhry se probojovala poslední česká naděje Lucie Šafářová, kterou zítra vyzve Japonka Misaki Doiová.