info@tennischampion.cz - Novinka: Rozšiřujeme náš redaktorský tým. Máte zájem? Napište nám!
Logo Tenischampion.cz - tenisový portál

Venus Williamsová se vyjádřila ke zprávám o zneužívání zakázaných látek

Přidal Daniel Baroš    14. 09. 2016    Zajímavosti     

Venus Williamsová se vyjádřila ke zprávám o zneužívání zakázaných látek
nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stavkovanie, bet, dobry tip

Sedminásobná grandslamová šampionka Venus Williamsová vydala na stránkách ženské asociace WTA prohlášení k úniku citlivých informací z databanky světové antidopingové agentury WADA.


„Byla jsem zklamaná, když jsem dnes zjistila, že moje osobní lékařské informace se dostaly do rukou hackerů a byly publikovány bez mého svolení. Postupovala jsem přesně podle stanovených pravidel v rámci tenisového antidopingového programu, kde bylo mé žádosti o udělení výjimky z ryze terapeutických důvodu vyhověno," uvedla v prohlášení Williamsová.

Dále Williamsová uvedla, že prošla dlouhým a přísným procesem schvalování o užívání zakázaných léků, když se dozvěděla o vážných zdravotních důvodech. Výjimka byla udělena na základě posudku nezávislé skupiny lékařů podle zákonných lékařských příčin.

V uniklých dokumentech bylo uvedeno, že to společně se sestrou Serenou dělaly s terapeutickými cíli, jejich diagnóza ovšem nebyla zatím nikde nijak upřesněna. Dokumenty uveřejnila skupina ruských hackerů Fancy Bear, někdy známá také jako Tsar Team, která pronikla do databanky WADA.

Zdroj: sputniknews.com
Foto: angela n. | CC BY-SA