info@tennischampion.cz - Novinka: Rozšiřujeme náš redaktorský tým. Máte zájem? Napište nám!
Logo Tenischampion.cz - tenisový portál

Vondroušová je zpátky v ráži! V Praze bojuje o další velký úspěch.

Přidal Daniel Baroš    1. 05. 2017    Domácí

nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stavkovanie, bet, dobry tip

Talentované české tenistce se po vydřené otočce podařilo navázat na vítěznou vlnu ze švýcarského Bielu, kde získala svůj premiérový titul na okruhu WTA.

Teprve sedmnáctiletá Markéta Vondroušová zvládla za doslova ohromné podpory publika vyhrát úvodní epické utkání se zkušenější Němkou Carinou Witthoeftovou. Po vydařeném vstupu do zápasu, kdy se po dvou stvrzených brejcích ocitla ve vedení 4-0 dokázala Němka celý hladký průběh domácí tenistce ještě výrazně zkomplikovat. Nejen, že Vondroušová přišla o výrazný náskok, ale nakonec i o celý první set, který ve zkrácené hře získala Witthoeftová poměrem 8-6. Naštěstí ještě nebylo nic ztraceno a naše zástupkyně se dokázala vzchopit a pořádně se porvat o druhou sadu, kterou po otočce vydřela poměrem 7-5. Rozhodující set měla pevně pod svou kontrolou česká hráčka, která už nepustila soupeřku doslova k ničemu. Po výhře 6-2 se radovala z vítězství ve třech setech. O čtvrtfinále se utká buď s Chorvatkou Annou Konjuhovou, nebo Slovenkou Janou Čepelovou.

Největší překvapení na centrálním kurtu se odehrálo po šestnácté hodině, kdy nečekaně dohrála už v prvním kole nasazená jednička turnaje Karolína Plíšková. Předloňskou vítězku zaskočila svým výkonem Italka Camila Giorgi se kterou po třech předchozích výhrách prohrála poprvé v kariéře.

Jedinou šťastnou českou kvalifikantkou se stala nejstarší účastnice dvouhry Lucie Hradecká. Pražská tenistka dnes zastavila Rumunku Anu Bogdanovou nad kterou zvítězila hladce ve dvou setech poměrem 6-2, 6-4. Hlavní soutěž započne proti 80.hráčce světa Magdě Linetteové, kterou porazila v obou předchozích vzájemných zápasech bez ztráty setu.

Zdroj a foto: Tennischampion.cz