info@tennischampion.cz - Novinka: Rozšiřujeme náš redaktorský tým. Máte zájem? Napište nám!
Logo Tenischampion.cz - tenisový portál

Wimbledon: Hlaváčková, Štefková ani Pavlásek ve třetím kole kvalifikace neuspěli

Přidal Tenisový šampion    30. 06. 2016    Domácí

nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stavkovanie, bet, dobry tip

V tříkolové kvalifikaci na travnatý grandslamový turnaj Wimbledon se českým tenistům a tenistkám nedařilo.

Do boje o místo v hlavní části prestižního turnaje jako první nastoupila nejstarší česká reprezentantka Andrea Hlaváčková. Ve třetím kvalifikačním kole čelila Rakušance Tamiře Paszekové, které po vypjatém skoro čtyř hodinovém souboji za stavu 3-6, 7-5, 9-10 vlivem vyčerpání a následujících křečí zápas vzdala.

Asi o dvacet minut později započala druhé utkání s českou účastí 21-letá Barbora Štefková. Rodačka z Olomouce si zahrála o premiérovou účast na grandslamovém turnaji s lucemburskou tenistkou Mandy Minellaovou. Do zápasu sice vstoupila lépe Štefková, když vyhrála první set poměrem 6-4, ale od sedmého gamu druhého setu se ji už nedařilo a po dvou hodinovém boji podlehla soupeřce po setech 6-4, 4-6, 2-6.

Poslední nadějí českého tenisu v kvalifikaci byl stejně starý Adam Pavlásek. Dvojnásobný challengerový vítěz se střetl v rozhodujícím kole s Rusem Alexanderem Kudryavtsevem. Roli značného favorita však nepotvrdil a prohrál hladce ve třech setech poměrem 3-6, 2-6, 1-6.

Zdroj: vlastní