info@tennischampion.cz - Novinka: Rozšiřujeme náš redaktorský tým. Máte zájem? Napište nám!
Logo Tenischampion.cz - tenisový portál

Zase nejlepší! České tenistky potřetí v řadě získaly nejvíce titulů na okruhu WTA

Přidal Tenisový šampion    24. 11. 2019    Zajímavosti     

Zase nejlepší! České tenistky potřetí v řadě získaly nejvíce titulů na okruhu WTA
nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stavkovanie, bet, dobry tip

Tenisová sezona 2019 je pro většinu hráček už nějakou dobu u konce. Pojďme se tedy při této příležitosti ohlédnout za výsledky českých tenistek na ženském tenisovém okruhu WTA. A že byly opět úspěšné!


Po sezoně 2017 se Češky mohly po třech letech pyšnit tím, že vyhrály nejvíce titulů na okruhu WTA. To se jim povedlo rovněž o rok později. A letos? Opět tuto tenisovou statistiku ovládly! 

Tentokrát získaly na své konto 21 trofejí, což jim vyneslo již zmiňované první místo. Na druhém místě se umístily Spojené státy americké se ziskem dvaceti titulů. Na třetím místě se ziskem deseti titulů skončila Čínská Tchaj-pej. Čtvrtá Čína má deset titulů a pátá skončila Austrálie společně s Japonskem a Běloruskem s osmi tituly.


Ve dvouhře získala čtyři tituly Karolína Plíšková a má velký podíl na tom, že jsme tuto statistiku opět ovládli. Po ní byla úspěšná ve dvouhře také Petra Kvitová se ziskem dvou turnajových vavřínů a Karolína Muchová, která získala na okruhu WTA první titul v kariéře. Oproti tomu ve čtyřhře* uspěla čtyřikrát Barbora Strýcová. Tři deblové trofeje získalo trio Květa Peschkeová, Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková. Jeden titul získalo rovněž trio českých tenistek Lucie Hradecká, Kristýna Plíšková a Renata Voráčová.

*Do této statistiky se ve čtyřhrách v případě páru složeného z hráček jedné země započítal pouze jeden triumf.