info@tennischampion.cz - Novinka: Rozšiřujeme náš redaktorský tým. Máte zájem? Napište nám!
Logo Tenischampion.cz - tenisový portál

Zmar českých barev ve Wimbledonu nezachránila ani Kvitová

Přidal Pavel Laurenčík    5. 07. 2017    Domácí

Včera na travnatých dvorcích v All England Clubu postoupila do druhého kola kompletní pětice českých hráčů. Ve středečním dvouhrách neuspěl nikdo z těch pondělních. Šanci dostat se do třetího kola má už pouze pět hráčů.

Z osmi žen a čtyř mužů z Česka do druhé kola ve Wimbledonu postoupilo celkově ve dvouhrách deset hráčů. Dnes se představila prvním půlka, z níž nepostoupil dále nikdo.

Jiřího Veselého čekal zkušený Ital Fabio Fognini. Ten potvrdil nepatrnou papírovou roli favorita a českého tenistu zdolal ve třech setech 7:6, 6:4 a 6:2. Ani úspěšný kvalifikant Lukáš Rosol neslaví postup, přesto může být ve svým účinkováním v Londýně spokojen a rozhodně je na čem stavit. Stopku mu dnes vystavil Gilles Müller, který vyhrál po velkém boji 7:5, 6:7 4:6, 6:3 a 9:7.

Barbora Strýcová ve třech setech prohrála s Naomi Osakovou, které dokázala nadělit i nepopulárního kanára pro prohraném prvním setu, přesto duel nedokázala otočit a Japonka se radovala z vítězství 6:1, 0:6 a 6:4. Kristýna Plíšková nezvládla dohrát nadějně rozehraný zápas proti řecké tenistce Marii Sakkariové a prohrála 7:6, 4:6 a 4:6. Poslední nadějí byla Petra Kvitová. Tu čekala nebezpečná Madison Brengleová, která měla do dnešního dne s Kvitovou kladnou bilanci vzájemných zápasů (2:1) a velkou papírovou favoritku porazila ve třech setech i dnes. Kvitová ovšem nebyla zcela fit, dokonce si ve třetím setu nechala zavolat lékaře a nedávno se vrátila po půlroční nechtěné přestávce zpět na okruh WTA.

Zdroj: vlastní